Uncategorized

Eleganckie i szykowne męskie garnitury

eleganckie męskie garnitury

Panowie często zastanawiają się, w jaki sposób dobrać garnitur dla siebie – swojego gustu, swojej figury i wzrostu. Nie jest to rzeczywiście rzecz prosta – na co więc należy zwrócić szczególną uwagę?

Męskie garnitury i klucz do ich sukcesu

Pierwszą rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę kupując męskie garnitury jest materiał. Najlepszym wyborem będzie wełna wysokoskrętna lub inne, miękkie i naturalne tkaniny. Latem natomiast warto zaopatrzyć się w przewiewne tkaniny, np. len, który pozwala oddychać naszemu ciału.

Najpopularniejszymi kolorami są czerń, granat oraz szarość, inne barwy są mniej eleganckie i nie będą nadawać się na każdą okazję. Podobnie, najbardziej uniwersalne będą gładkie garnitury, a pasy i kraty mogą źle wyglądać podczas niektórych uroczystości.

Męskie garnitury mogą składać się z dwóch lub trzech części i w zależności od wzoru, mogą być bardziej lub mniej eleganckie. Marynarki oraz kamizelki należy dobierać odpowiednio do budowy ciała. Warto jednak pamiętać, że kamizelki zakłada się tylko na wyjątkowe okazje – trzeba zachować umiar, by nie przesadzić z wystrojeniem się. Wersje dwurzędowe będą pasować do szczupłych mężczyzn, natomiast jednorzędowe – zdecydowanie wyszczuplają, dlatego bardziej nadają się dla osób krępych.

Rozmiar i długość – to ma znaczenie!

Ważne jest, aby dopasować rozmiar marynarki tak, aby nie wychodziła za linię ramion, a rękaw kończył się u nasady kciuka. Dobierając spodnie warto pamiętać, że kieszenie z klapą powiększają optycznie, dlatego nie są zalecane dla krępych mężczyzn. Wybór kieszeni z przodu jest kwestią gustu. Jednak, jeżeli się na takie decydujemy – pamiętajmy, aby dobierać właściwy rozmiar i nie dopuścić do sytuacji, kiedy kieszenie odstają. Męskie garnitury, dobrane według tego klucza, będą leżeć wspaniale na każdym gentelmanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *