Moda

Jak wybrać tkaninę?

Jak wybrać tkaninę?

Robiąc zakupy odzieżowe, często przykładamy dużą wagę do tego, po jaki krój i kolor sięgamy, nie do końca przyglądając się temu, jaki materiał sprawdzi się najlepiej na daną okazję. Jak wybrać tkaninę? Sprawdź to!

Jak wybrać tkaninę? Sprawdzone porady

Wybierając stylizację na daną okazję, warto poznać również właściwości tkanin i dowiedzieć się, czym kierować się przy wyborze. Raz, dwa, trzy…zaczynamy! Jedną z popularniejszych tkanin jest bawełna, która nie uczula, jest odporna na wysoką temperaturę i jest odporna na rozciąganie. Wart uwagi jest również poliester, odznaczający się dużą wytrzymałością i odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Dużą popularnością cieszy się też wiskoza, czyli naturalne włókno pozyskiwanie z celulozy, które jest przyjazne dla skóry i pochłania wilgoć. Jak wybrać tkaninę? Przede wszystkim zwracaj uwagę na ich właściwości!

Dopasuj tkaninę do pory roku

Decydując się na zakup ubrań, warto zwracać uwagę na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz. Przy wyższych temperaturach warto zadbać o przewiewne, oddychające i lekkie tkaniny takie jak: bawełna, wiskoza. Decydując się na zakup odzieży wierzchniej na jesienno-zimowe dni. Jak wybrać tkaninę? Poznaj właściwości materiałów i dobierz je do odpowiedniej pory roku i panujących warunków!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *