Kosmetyki Uroda

Spray termoochronny do włosów – dlaczego warto go stosować?

spray termoochronny do włosów

Po każdym myciu włosów suszysz je gorącym nawiewem? A może często stylizujesz je za pomocą prostownicy lub lokówki? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, koniecznie sprawdź czym jest spray termoochronny do włosów, jak i dlaczego warto go stosować.

Czym jest spray termoochronny do włosów?

Podczas suszenia włosów ciepłym nawiewem suszarki, czy też układania ich przy użyciu gorących narzędzi, takich jak prostownica czy lokówka, dochodzi do ich uszkodzeń. Aby temu zapobiec, warto stosować specjalne produkty ochronne. Jednym z takich kosmetyków jest spray termoochronny. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom zabezpiecza nasze włosy przed działaniem wysokiej temperatury. W jego składzie znajdziemy najczęściej takie składniki jak wyciąg z siemienia lnianego, ekstrakt z bambusa, czy też różnego rodzaju proteiny i olejki. Co ważne, produkt taki nie przetłuszcza włosów, a jedynie odżywia je i chroni.

Dlaczego warto i jak stosować taki produkt?

Produkt, jakim jest spray termoochronny do włosów warto stosować przede wszystkim wtedy, kiedy suszarkę stosujemy naprawdę często. Dobrze jest również użyć go kiedy stylizujemy włosy na ważną uroczystość czy imprezę. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom ochrony przed wysoką temperaturą, sprawdzi się także podczas egzotycznych wakacji czy podczas opalania w ogrodzie. Jak go stosować? Wystarczy po umyciu spryskać nim wilgotne włosy, zanim jeszcze rozpoczniemy ich suszenie. Jeśli zamierzamy stylizować za pomocą prostownicy lub lokówki całkiem suche włosy, możemy delikatnie pokryć je takim kosmetykiem, co również wpłynie na poprawę ich wyglądu i zapobiegnie zniszczeniom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *