Uroda

Jak stosować dermokosmetyki do opalania?

Dermokosmetyki do opalania

Dermokosmetyki do opalania chronią skórę dzięki temu, że zawierają w swoich składach filtry fizyczne i/lub chemiczne. Filtry te albo pochłaniają promieniowanie UV zamieniając je w ciepło, albo odbijają oraz rozpraszają promienie. Jednak aby skutecznie działały trzeba wiedzieć, jak prawidłowo ich używać.

Prawidłowa aplikacja dermokosmetyków do opalania

Preparaty zabezpieczające skórę przed szkodliwym działaniem słońca należy aplikować na skórę na co najmniej 20 minut przed ekspozycją. Wszystko po to, aby dermokosmetyki do opalania zdążyły wytworzyć barierę ochronną. Trzeba jednak pamiętać również o tym, że w ciągu dnia konieczna jest powtórna aplikacja, zwłaszcza na wakacjach oraz po kąpielach w wodzie. Jednak nie tylko wtedy, jak się bowiem okazuje, taki kosmetyk spływa wraz z potem, przez co ponowne nałożenie jest niezbędne również na co dzień.

Aplikacja dermokosmetyku na twarz

Szczególnie istotne znaczenie ma przestrzeganie zasad nakładania kremu z filtrem na twarz. Należy przede wszystkim zaaplikować preparat na krem pielęgnacyjny, najlepiej nawilżający i dopiero potem zastosować podkład oraz resztę makijażu. Aby zminimalizować ryzyko szybkiego ścierania warstw, można nałożyć także wysokiej jakości bazę pod makijaż.

Jak widać sposób aplikowania dermokosmetyku do opalania jest szczególnie istotny. Okazuje się bowiem, że bez prawidłowego nałożenia skóra nie będzie w sposób dostateczny chroniona przed negatywnym wpływem słońca, o czym bezwzględnie trzeba pamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *