Odzież damska

Koszulki damskie

koszulki damskie

Nieodłącznym elementem ubioru każdej kobiety są koszulki damskie. Każda z nas ma w swojej szafie przynajmniej kilka egzemplarzy, stanowią one bowiem świetną bazę do większości stylizacji, szczególnie streetwearowych. Jednak skąd wzięły się koszulki i jak wyglądała ich historia, zanim trafiły do szafy każdego z nas?

Historia koszulek

Zanim koszulki damskie przybrały formę, w której my znamy je obecnie, bardziej przypominały one śpioszki dziecięce z nogawkami, długim rękawem i zapinane na guziki. Były wówczas traktowane jako element bielizny, a co za tym idzie – były skrzętnie zakrywane. Z czasem koszulki stopniowo ewoluowały pod kątem zarówno wygody jak i funkcjonalności i zostały pozbawione nogawek. Noszone samodzielnie, białe koszulki pojawiły się po raz pierwszy „publicznie” dopiero pod koniec XIX wieku jako element stroju marynarzy. Nieco później wełnę zastąpiono bawełną, skrócono rękawki, a kołnierzyk obszyto lamówką. Dzięki temu osiągnęły one formę, w której my znamy je obecnie.

koszulki damskie

Koszulki damskie jako podstawa garderoby

Obecnie koszulki damskie to niezaprzeczalna ikona popkultury. Stanowią również podstawę garderoby zarówno kobiet jak i mężczyzn i są najpopularniejszym element ubioru bez względu na preferowany styl. Mimo, że moda zmienia się dosyć szybko i gwałtownie, prosta i klasyczna koszulka jest odporna na trendy, pasują prawie zawsze i bez względu na to, z czym się go zestawi. Jeżeli chcesz zaopatrzyć swoją garderobę o nowe koszulki damskie – u nas znajdziesz wiele nowych, wiosennych propozycji. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *