Uroda

Laserowa depilacja — jak wygląda schemat terapii?

laserowa depilacja

Laserowa depilacja cieszy się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego, gdyż w przeciwieństwie do tradycyjnych metod usuwania owłosienia charakteryzuje się dużo większą skutecznością i trwałością, a ponadto zmniejsza ryzyko wrastania włosków czy powstawania przebarwień i blizn. Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda schemat terapii, a także jak długo utrzymują się jej efekty? Zapraszamy do przeczytania dzisiejszego wpisu!

Ile zabiegów należy wykonać?

W zależności od obszaru, na którym wykonywana jest laserowa depilacja, dobierana jest odpowiednia wielkość głowicy lasera. Następnie przy pomocy inteligentnego czytnika poziomu melaniny wykonywana jest analiza fototypu skóry, dzięki której możliwe jest dobranie indywidualnych parametrów do potrzeb pacjenta, a tym samym zwiększenie skuteczności zabiegu, wyeliminowanie ryzyka poparzeń i zmniejszenie bólu. Dla uzyskania najlepszego rezultatu rekomenduje się wykonanie od 3 do 8 zabiegów, w odstępach od 4 do 10 tygodni.

laserowa depilacja - efekty

Laserowa depilacja — kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Po wykonaniu pierwszego zabiegu, jakim jest laserowa depilacja, włoski zaczynają wypadać po około 2 tygodniach i pojawia się efekt pięknej, gładkiej skóry. Po kilku tygodniach włoski zaczynają odrastać, ponieważ laser działa jedynie na włosy znajdujące się w fazie wzrostu, dlatego konieczne wykonanie jest całej serii zabiegów. Po pierwszej depilacji usuniętych zostaje około 20% włosków. Najlepsze rezultaty, a więc usunięcie włosów niemal w 100% uzyskasz po ok. 4 zabiegach. Po zakończeniu serii możemy cieszyć się piękną i gładką skórą nawet przez kilka lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.