Uroda

Laserowe usuwanie naczyniaków w gabinecie dermatologicznym

laserowe usuwanie naczyniaków

Wszyscy marzymy o pięknej i nieskazitelnej skórze, wolnej od wszelkich niedoskonałości. Rzeczywistość wygląda jednak inaczej, a nasza skóra nie zawsze z nami współpracuje. Bywa tak, że przychodzimy na świat z różnymi wykwitami i mamy dwa wyjścia:

  • pogodzić się z istniejącym stanem rzeczy
  • szukać rozwiązania i sposoby pozbycia się zmian skórnych

Jednym z rodzajów skórnych wykwitów są naczyniaki. Dowiedz się, czym się charakteryzują i jak wygląda laserowe usuwanie naczyniaków już teraz.

laserowe usuwanie naczyniaków

Czym są naczyniaki?

Naczyniaki to zmiany skóry spowodowane zaburzeniami układu krwionośnego. Często pojawiają się u małych dzieci, lecz nie zawsze. Ich rozwój trwa do pewnego czasu, po czym zostaje zatrzymany. Te zmiany naczyniowe nie stanowią zagrożenia życia ani zdrowia, lecz są nieestetyczne i budzą negatywne emocje wśród osób zmagających się z taką zmianą. Przez to wiele z nich decyduje się na laserowe usuwanie naczyniaków w gabinetach dermatologicznych.

laserowe usuwanie naczyniaków

Jak wygląda laserowe usuwanie naczyniaków?

Zazwyczaj taki zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zależności od rozmiaru naczyniaków. Podczas trwania sesji pacjent otrzymuje ochronne okulary. Miejsce poddawane wiązce lasera zostaje pokryte żelem chłodzącym. Następnie lekarz rozpoczyna swoją pracę, a skierowany laser wnika w głąb skóry, powodując stopniowe zanikanie zmiany. Na koniec nałożony zostaje preparat łagodzący. Zabieg jest bezpieczny dla pacjenta, a po jego zakończeniu można spokojnie wrócić do codziennych zajęć. Laserowe usuwanie naczyniaków już po kilku wizytach w gabinecie może skutecznie pozbyć się nieprzyjemnych i zbędnych elementów na skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.