Uroda

Pielęgnacja skóry latem — jak o siebie zadbać?

pielęgnacja skóry latem

Latem, nasza skóra jest dużo bardziej narażona na działanie szkodliwych promieni słonecznych. Wpływa to na pogorszenie jej kondycji i sprawia, że staje się ona szorstka i przesuszona. Właśnie dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry latem. W dzisiejszym poście przedstawimy Ci najważniejsze wskazówki, dzięki którym zadbasz o swoją skórę w upalne dni. Zapraszamy do przeczytania!

Z czego powinna składać się pielęgnacja skóry latem?

Najważniejszym elementem pielęgnacji skóry latem jest stosowanie kremów z filtrem. Bez względu na to, czy mamy zamiar opalać się na plaży, jeździć rowerem czy po prostu wybrać się na spacer, nie możemy zapominać o posmarowaniu całego ciała, a przede wszystkim twarzy, przeciwsłonecznym kremem z filtrem. W naszej kosmetyczce powinny znaleźć się co najmniej kremy z filtrem SPF 30. Latem powinniśmy zadbać również o odpowiednie nawilżanie skóry, a także regularne złuszczanie naskórka. Zapobiegnie to jej nadmiernemu przesuszaniu się i pozwoli na jej regenerację. Przy stosowaniu peelingów warto pamiętać jednak, że te głęboko złuszczające w połączeniu z ekspozycją na słońce, mogą powodować powstawanie przebarwień na skórze.

odpowiednia pielęgnacja skóry latem

Nie zapominaj o odpowiedniej diecie i regularnym piciu wody!

Pielęgnacja skóry latem to jednak nie tylko stosowanie kremów czy peelingów, ale także odpowiednia dieta i regularne picie wody. Nawet drogie, gęste kremy nawilżające nie pomogą bowiem odżywić i nawilżyć skóry, jeśli nie będzie ona odpowiednio nawodniona od wewnątrz. Właśnie dlatego, powinniśmy wypijać codziennie przynajmniej 1,5-2 litry wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *