Dodatki i akcesoria

Baretka medal dla strażaków PSP Florian – najważniejsze informacje

baretka medal dla strażaków psp florian

Nie ma wątpliwości co do tego, że zawód strażaka jest jednym z najbardziej szanowanych zawodów na świecie. Baretka medal dla strażaków PSP Florian to odznaczenie, które jest nadawane osobom, które podczas swojej pracy wykazały się heroiczną postawą i zasługami dla organizacji związkowej. Zobacz co jeszcze warto wiedzieć na jej temat.

Czym wyróżnia się baretka medal dla strażaków PSP Florian?

Baretka medal dla strażaków PSP Florian to wyróżnienie honorowe, które jest nadawane w uznaniu zasług dla organizacji związkowej ZZS “Florian”. Medale te są przyznawane przez prezydium zarządu krajowego związku zawodowego strażaków na wniosek zarządu wojewódzkiego lub krajowego. Wniosek taki powinien zawierać opis zasług i osiągnięć w działalności związkowej oraz uzasadienie, wraz z danymi personalnymi osoby, którą chce się wyróżnić w ten sposób.

Jak wyglądają medale PSP Florian?

Medal PSP Florian ma okrągły kształt oraz jest wykonany z mosiądzu, który cechuje się kolorem patynowanego złota. Wyróżnienia te wiesza się na prostokątnej zawieszce. Baretka medal dla strażaków PSP Florian mają kolor zawieszek, a w środkowej części znaleźć można trzy pionowe złote nitki. Medale honorowe tego typu nadawane są wraz z pinsą oraz legitymacją stwierdzającą ten fakt. Wręczenie odbywa się z okazji “Dnia Strażaka”, uroczystości państwowych lub innych, które są związane z działalnością Związku Zawodowego Strażaków.

baretka medal dla strażaków psp florian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *