Uroda

Depilacja laserowa Warszawa — co warto wiedzieć o tym zabiegu?

depilacja laserowa Warszawa

Depilacja laserowa Warszawa to zabieg, który w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet, ale również u mężczyzn. Na czym dokładnie polega, a także jak przygotować się do tego zabiegu? W dzisiejszym wpisie postaram się odpowiedzieć na te pytania — serdecznie zapraszam do przeczytania!

Na czym polega depilacja laserowa Warszawa?

Do wykonania zabiegu wykorzystywany jest specjalny laser, który emituje wiązkę światła. Jest ona wchłaniana przez barwnik włosa, co prowadzi do trwałego zniszczenia jego cebulki. Zabieg działa jedynie na włosy, które znajdują się w fazie wzrostu, dlatego konieczne jest wykonanie minimum dwóch, w odstępie około miesiąca. Depilacja laserowa Warszawa polecana jest szczególnie osobom, które mają kłopoty z wrastaniem się włosków lub z zapaleniem okołomieszkowym. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii lasera zmniejsza się bowiem ryzyko podrażnień, alergii skórnych czy wrastania włosów.

depilacja laserowa Warszawa - opis zabiegu

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed skorzystaniem z zabiegu, jakim jest depilacja laserowa Warszawa, należy skonsultować się z dermatologiem, który pomoże ocenić typ skóry, włosów, a także upewni się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania. Należy pamiętać, aby co najmniej miesiąc przed zabiegiem przestać się opalać i zrezygnować ze środków złuszczających. W dniu zabiegu należy ogolić włoski w miejscu wybranym do depilacji, a także nie smarować skóry kremem, balsamem lub innym środkiem natłuszczającym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *