Uroda

Flebolog: czym się zajmuje i kiedy udać się do niego na wizytę?

flebolog

Siedzący lub stojący tryb życia, mała aktywność fizyczna, niezdrowa dieta czy używki, negatywnie wpływają na stan układu krwionośnego. Bardzo często czynniki te powodują powstawanie żylaków, zakrzepów czy chorób krążenia. Stan układu krwionośnego pomaga skontrolować flebolog, czyli specjalista z zakresu diagnostyki naczyń żylnych. Sprawdź, kiedy warto udać się do niego na wizytę!

Czym zajmuje się flebolog?

Jak już wspomnieliśmy, flebolog zajmuje się leczeniem i diagnozowaniem żylaków, pajączków, zapaleń żył, a także profilaktyką chorób naczyń krwionośnych. Pozwala zadbać o dobrą kondycję nóg, a także ich piękny wygląd. Lekarz ten zajmuje się wykonywaniem takich zabiegów jak skleroterapia, zamykanie żylaków, czy miniflebektomia. Są to zabiegi, których celem jest leczenie chorób żył.

flebolog - wskazania do wizyty

Kiedy zgłosić się do tego lekarza?

Objawami świadczącymi o nieprawidłowym stanie układu krwionośnego, są m.in.: opuchlizna w okolicach łydek, kostek i stóp, uczucie ciężkości nóg, czy pojawienie się obrzęków wokół kostek, czy pod kolanami. Do flebologa należy udać się również w przypadku pojawienia się na nogach pajączków czy żylaków. Zlekceważenie tych objawów na wczesnym etapie może doprowadzić do ciężkich powikłań, takich jak nieodwracalne uszkodzenie naczyń krwionośnych, które może powodować trudności z poruszaniem się. Na konsultacje do lekarza powinny zgłosić się również osoby, u których występują częste skurcze łydek, ich zasinienie, a także hemoroidy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *