Moda

Ganni – marka wyznająca zero waste

odzież ganni

Znasz markę, która łączy w sobie klasyczne rozwiązania i nietuzinkowy design? Jeżeli nie, to koniecznie musisz poznać Ganni. Jest to marka odzieżowa z siedzibą główną w Kopenhadze. Założyciele marki przykładają szczególną uwagę do tego, aby ich odzież była z jak najlepszych materiałów, a jednocześnie ekologiczna. Jak wiadomo, coraz częściej mówi się o zero waste i taką zasadę wyznaje również Ganni.

W obecnym świecie powstaje coraz więcej ubrań na masową skalę, które są farbowane szkodliwymi barwnikami tym samym zanieczyszczając wody. Nie powinniśmy wspierać tego typu zachowań – kupujmy z drugiej ręki. Odpowiedzialna marka powinna dbać o to, aby ubrania które produkują nie były tworzone masowo, w nieludzkich warunkach. Zasada zero waste oznacza kupowanie ubrań, materiałów z drugiej ręki, wykorzystywanie powstałych już materiałów i przerabianie ich na coś zupełnie nowego. Ganni postanowiło zadbać o środowisko i swoją odzież wystawiają w outletach – nawet tą używaną.

ubrania ganni

W jaki sposób możemy zadbać o środowisko?

Każdy z nas chce czuć się dobrze w tym co ubiera, lubimy oryginalne ubrania od znanych projektantów. Wiele z nich niestety jest bardzo kosztownych i wspiera działania nieekologiczne. Jeżeli chcemy zadbać o środowisko powinniśmy przede wszystkim sprawdzać źródło pochodzenia ubrań, materiały, z których zostały wykonane i sprzedawanie ubrań, których już nie nosimy, tak jak robi to Ganni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.