Uncategorized

Kolczyk w nosie – na co zwrócić uwagę?

kolczyk w nosie

Chcesz zrobić sobie kolczyk w nosie? Na co zwrócić uwagę przed zabiegiem, jak wybrać salon i co najważniejsze – jak pielęgnować to miejsce na nosie, aby szybko się zagoiło? Sprawdź!

O czym pamiętać zanim zrobisz sobie kolczyk w nosie

Po pierwsze, piercing nie jest dla każdego. Niezależnie od tego czy chodzi o przebicie uszu, nosa, łuku brwiowego czy też pępka. Jest to decyzja, którą warto dobrze przemyśleć. Kiedy jesteś już pewna, że chcesz zrobić kolczyk w nosie, powinnaś się do tego odpowiednio przygotować. Po pierwsze, znajdź salon o dobrej renomie. Skorzystaj z salonu tatuażu i piercingu, a nie salonu kosmetyczki. Osoby pracujące tam mają bowiem o wiele większe doświadczenie w przebijaniu ciała. Zanim się zdecydujesz, warto sprawdzić nie tylko ich dotychczasowe prace, ale także dokładnie opinie klientów. Przed przyjściem na zabieg, zadbaj o nawilżenie i uelastycznienie skóry twarzy, a przede wszystkim nosa.

Jak pielęgnować miejsce z nowym kolczykiem?

Kiedy już będziesz po zabiegu przebijania nosa, aby miejsce to dobrze i szybko się zagoiło, musisz o nie jeszcze mocniej zadbać. Przynajmniej kilka razy dziennie dezynfekuj dziurkę z kolczykiem specjalnym płynem antyseptycznym. Nie zaklejaj kolczyka plastrem, nawet jeśli pojawi się odrobina krwi, ponieważ skóra aby się zagoić musi oddychać. Jeśli zauważysz jakiekolwiek niepokojące objawy skontaktuj się z salonem, w którym wykonywałaś zabieg, a w razie potrzeby również z dermatologiem bądź lekarzem pierwszego kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *