Lifestyle

Książki fantasy

książki fantasy

Książki fantasy to odmiana literatury, w której świat przedstawiony z jednej strony nosi znamiona realistyczne, z drugiej natomiast znacząco różni się od rzeczywistości. Czasoprzestrzeń powieści fantasy zbliża się do rzeczywistości mitu i baśni, często korzysta z folklorystycznych obyczajów i wierzeń. Ważną płaszczyzną odniesienia dla literatury fantasy są kultury archaiczne, ich obyczajowość i mitologia. Fabuła obfitująca w niezwykłe wydarzenia i zwroty akcji z kolei najczęściej dotyczy uniwersalnych problemów walki dobra ze złem.

Dlaczego polubisz książki fantasy?

Każdy z nas niejednokrotnie czuje jak bardzo otaczający nas świat jest przytłaczający. Pragniemy wyrwać się z monotonnego życia, przenieść w całkowicie inne miejsce. Właśnie taką możliwość dają nam książki fantasy. Zabierają one swojego czytelnika w świat mityczny, baśniowy, w którym nie istnieją rzeczy niemożliwe. Jest to świat, który całkowicie odrywa nas od rzeczywistości i pozwala zapomnieć o wszelkich problemach dnia codziennego. Jest to właśnie jeden z powodów, dla których chętnie sięgamy po tego typu książki.

książki fantasy

Jakie książki wybierać?

Jednak samo stworzenie baśniowego cudownego świata to jeszcze nie wszystko. Żeby książka faktycznie pochłonęła nas bez reszty potrzebujemy jeszcze fabuły. Zaskakującej, zabawne, nieprzewidywalnej fabuły, której bohaterem stanie się osoba, z którą możemy utożsamić samych siebie. Wówczas świat książki fantasy pochłonie nas bez reszty, opisując przygody postaci, która zdaje się być nami. Nie łatwo jest jednak trafić na faktycznie dobrą książkę. Nawet najwytrwalszy czytelnik może się zniechęcić, gdy kolejny raz z rzędu trafia na nudną, monotonną książkę, w której akcja rozpędza się z prędkością ślimaka. Jak więc możemy uniknąć straty naszego czasu, zapału i pieniędzy? Przygotowaliśmy dla Was ranking najlepszych książek fantasy zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci – z pewnością więc każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *