Odzież damska

Koronkowe sukienki – dla pań w każdym wieku!

Koronkowe sukienki

W całym świecie mody nie ma chyba bardziej ponadczasowej kreacji niż koronkowe sukienki! Koronka towarzyszy paniom od wieków i śmiało można stwierdzić, iż nigdy nie wyszła z mody i raczej nigdy nie wyjdzie. Koronka przede wszystkim kojarzy się z elegancją, kobiecością, zwiewnością, zmysłowością oraz jednocześnie niewinnością.

Początki koronki

Z różnych źródeł możemy się dowiedzieć, iż podobno koronka była już stosowana w starożytnym Egipcie! Pierwsze tkaniny, które w swym wyglądzie były zbliżone do współczesnej koronki odnaleziono w grobowcach starożytnych wodzów. Jednak prawdziwa koronka, ta najbardziej przypominająca współczesna pojawiła się w XV wieku – noszona była wtedy jeszcze jako bielizna. Dopiero za rządów królowej Elżbiety I koronka zyskała prawdziwą popularność, chociaż nie chodzi tu jeszcze o koronkowe sukienki. W tamtych czasach koronka występowała pod postacią koronkowej kryzy, które tworzyły swego rodzaju aurę wokół głowy ówczesnej władczyni. W przypadku naszego kraju, zgodnie z wieloma publikacjami, koronka trafiła do Polski dzięki królowej Bonie. Od tamtej pory stała się ona nieodłączną częścią polskiej mody.

koronkowe sukienki

Koronkowe sukienki dzisiaj

Współcześnie koronkowe sukienki występują praktycznie w każdych fasonach. Zakupimy te krótkie, typu mini, o średniej długości oraz te do samej ziemi. Kreacja z koronki może wyglądać niewinnie i złagodzić całą stylizację. Inna z kolei może być zdecydowanie bardziej wyzywająca – prześwitująca. Na eleganckie, wieczorne przyjęcia szczególnym typem takiej sukienki będzie ta z gipiury. Wyróżnia się tym, że jest wykonana z koronki klockowej, która ma bardzo gruby splot. Idealnie będą się z nimi komponować cieliste buty o stonowanym odcieniu oraz delikatna, mniej rzucająca się w oczy biżuteria.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *