Dom i dodatki

Kwitnące rośliny sztuczne – ożyw swoje wnętrze!

kwitnące rośliny sztuczne bukiet

Nie każdy ma talent do pielęgnacji roślin. Ale każdemu zależy na pięknym wnętrzu, a rośliny potrafią ożywić i upiększyć każdą przestrzeń. Zapoznaj się z kwitnącymi roślinami sztucznymi w tym wpisie i inspiracjami na ich aranżację.

Jakie są zalety sztucznych kwiatów?

Sztuczne rośliny, jak sama nazwa wskazuje, wykonuje się z tworzyw sztucznych. Posiadanie ich w domu zamiast żywych roślin to dobre i praktyczne rozwiązanie dla alergików, szczególnie tych, którzy są uczuleni na pyłki konkretnych domowych roślin. Posiadając syntetyczne rośliny nie musisz się przejmować ich pielęgnacją w porównaniu do prawdziwych – jeśli wyjedziesz na dłuższy wakacyjny wyjazd, nie musisz się bać, że twoja sztuczna paprotka uschnie zarówno z tęsknoty oraz braku wody. To także praktyczne rozwiązanie dla posiadaczy zwierząt – psy i koty znane są z tego, że lubią gryźć i zjadać nasze domowe rośliny, co stanowi zagrożenie zarówno dla roślinek, jak i dla samych pupili, których organizm może źle zareagować np. na toksyny znajdujące się w liściach niektórych roślin.

kwitnące rośliny sztuczne za oknem
kwitnące rośliny sztuczne za oknem

Jak zaaranżować kwitnące rośliny sztuczne we wnętrzu?

Istnieje wiele sposobów w jaki sposób możemy umieścić nasze kwitnące rośliny sztuczne w domowej przestrzeni. Możemy umieścić je w ozdobnych osłonkach, tak jak tradycyjne żywe rośliny i umieścić np. na parapecie. Ostatnio modne stają się kwieciste girlandy na planie koła – na przeźroczystych żyłkach spływają sztuczne kwiaty, tworząc efekt kwiatowego deszczu. Jeśli lubisz kreatywne ozdoby stołu lub ścian, możesz pokusić się o stworzenie dekoracyjnego wieńca, który ożywi każdy domowy kąt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.