Lifestyle

Co warto zobaczyć w Gdańsku – pomysł na ciekawą wycieczkę

co warto zobaczyć w gdańsku

Gdańsk zachwyca o każdej porze roku – to świetny punkt wypadowy na weekend, urlop i nie tylko. W tym artykule dowiesz się więcej o tym mieście i dowiesz się co warto zobaczyć w Gdańsku.

Historia Gdańska

Gdańsk był jednym z głównych punktów handlowych w średniowiecznej Polsce. W okresie Rzeczypospolitej Obojga Narodów, Gdańsk był bardzo ważnym portem i miastem kupieckim. Do teraz widać w architekturze tego miasta wpływy niemieckie – Gdańsk rozwijał się pod wpływem różnych kultur jednak przez większość swojej ponadtysiącletniej historii było to miasto niemieckojęzyczne i rozwijało się z pomocą germańskich wpływów. Teraz Gdańsk stanowi jeden z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce – to miejsce, które wyróżnia się na tle innych miejsc w Polsce i łatwo je rozpoznać wśród innych.

co warto zobaczyć w gdańsku
Co warto zobaczyć w Gdańsku – port

Wiele odpowiedzi na to, co zobaczyć w Gdańsku!

Co zobaczyć w Gdańsku? – na to pytania istnieje nieskończona ilość odpowiedzi. Gdańsk obfituje w większe i mniejsze obiekty, zabytki, interesujące miejsca i przedmioty, których nie zobaczysz nigdzie indziej! Warto odwiedzić gdańskie plaże i wykąpać się w Bałtyku, przejść się ulicą Długą i Długim Targiem – reprezentacyjnymi drogami w Gdańsku. Dla miłośników pięknych zabytków sakralnych obowiązkowym punktem zwiedzania jest Bazylika Mariacka, która zachwyca wysokimi sklepieniami i pięknymi organami. Dwór Artusa, Brama Złota i Brama Zielona to zjawiskowe budynki okraszone mnóstwem elementów ozdobnych na miarę manieryzmu niderlandzkiego i gotyku. Oczywiście opcji do zobaczenia jest o wiele, wiele więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.