Manicure / Pedicure

Na czym polega metoda akrylowa wykonywania paznokci?

metoda akrylowa

Wszystkie kobiety lubią mieć świeżo wystylizowane paznokcie. Już kilka lat temu odeszło się jednak od klasycznych lakierów, które długo schły, szybko się niszczyły, a nawet już po kilku godzinach, potrafiły wyglądać nieestetycznie. Nic dziwnego więc, że na popularności zyskała metoda akrylowa, a także inne techniki, w których wykonuje się manicure. Na czym polega wspomniana już przez nas metoda? Jak wykonać nią paznokcie krok po kroku? Serdecznie zapraszamy do lektury poniższego wpisu!

Na czym polega metoda akrylowa?

Na wstępie warto wyjaśnić, na czym w ogóle polega metoda akrylowa i w czym tkwi jej fenomen. Akryl, który nakłada się na paznokcie, zastyga po upływie zaledwie kilku minut, a do wykonania tego typu manicure’u nie jest potrzebna lampa UV ani lampa LED. Jest to zdecydowanie duże ułatwienie! Paznokcie wystylizowane w ten sposób są bardzo trwałe i przez długi okres czasu wyglądają na świeżo zrobione.

metoda akrylowa

Jak zrobić paznokcie akrylowe krok po kroku?

Zastanawiasz się, w jaki sposób wykonać ten manicure? To bardzo proste! Na samym początku należy przygotować płytkę paznokcia, poprzez jej zmatowienie, a także odtłuszczenie. Następnie dopasowuje się tipsy do naturalnej płytki kluczowe. Można je również samodzielnie zbudować na szablonie. Kolejnym krokiem jest spiłowanie tak powstałego kształtu oraz ponowne zmatowienie. Po nałożeniu primera można przejść do nałożenia akrylu, za pomocą pędzelka. Po wyschnięciu paznokci, należy ponownie nadać kształt. Metoda akrylowa wcale nie jest trudna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.