Akcesoria do włosów Lifestyle Uroda

Nożyczki do brody – wszystko co musisz o nich wiedzieć

nożyczki do brody

Planujesz kupić nożyczki do brody? Sprawdź jak wybrać odpowiednie i jak obchodzić się z nimi aby uzyskać wymarzony efekt na twarzy!

Jak wybrać odpowiednie nożyczki do brody?

Każdy mężczyzna, który zapuszcza brodę i wąsy, powinien w swojej kosmetyczce mieć nie tylko odpowiednie kosmetyki do ich pielęgnacji, ale również przydatne akcesoria. Jednym z ważniejszych są oczywiście nożyczki. Jakie nożyczki do brody i wąsów wybrać? Jeśli planujesz korzystać z nich z warunkach domowych, koniecznie wybierz jak najbardziej profesjonalny model. Najlepiej sprawdzą się nożyczki bardzo ostre, które wygodnie będą leżały w Twojej dłoni. Mają one zazwyczaj nieco mniejszy rozmiar od nożyczek do włosów na głowie. Warto zainwestować w model nożyczek wysokiej jakości, wykonany ze stali nierdzewnej. Jest to o tyle ważne, iż brodę i wąsy podcinamy zazwyczaj wtedy gdy są mokre, co może doprowadzić do ich rdzewienia i zacinania się.

Jak obcinać lub cieniować brodę samemu?

Jeśli planujesz podcinać brodę i wąsy w warunkach domowych, koniecznie przygotuj sobie również grzebień. Pamiętaj, że włoski na brodzie i wąsach podcinamy po ich poprzednim zmoczeniu. Kiedy nożyczki wygodnie leżą już w Twojej dłoni, korzystając z grzebienia ustal długość do jakiej dążysz. Unieś delikatnie zarost za pomocą grzebienia i naciąg włoski w górę. Najważniejsze jest, abyś podcinał brodę czy wąsy zawsze nad grzebieniem, nigdy pod nim. Jeśli w dalszym ciągu wydaje Ci się, że nie do końca dobrze sobie radzisz, możesz poprosić o wytłumaczenie barbera bądź obejrzeć filmiki instruktażowe w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.