Lifestyle Uncategorized

Stretching dynamiczny

stretching dynamiczny zajęcia

W klubach fitness nie brakuje przeróżnych zajęć rozciągających bądź relaksujących: joga, stretching, zdrowy kręgosłup itp. A co, jeżeli zależy nam nie tylko na elastyczności, ale również na wytrzymałości mięśni? Idealnym wyborem będzie stretching dynamiczny!

Stretching dynamiczny: na czym polega?

Stretching dynamiczny to zajęcia o niskim stopniu intensywności, przeznaczone osobom, które są nieco bardziej rozciągnięte. Ten rodzaj treningu będzie wręcz idealny dla tych, którzy chcą jeszcze lepiej zadbać o swoją sprawność fizyczną i wspomóc stawy.

Wykonywane podczas treningu ćwiczenia mają na celu nie tylko poprawę sprawności fizycznej, ale również wzmocnienie mięśni oraz poprawę ich wytrzymałości. Każde zajęcia kończą się sesją relaksującą, która pomaga rozluźnić mięśnie i zapewnia szybszą ich regenerację po treningu. Zajęcia z reguły trwają od 15 minut do godziny.

W wyniku regularnych zajęć można będzie zauważyć takie efekty jak między innymi: poprawa ogólnej kondycji fizycznej, redukcja stresu i napięć w różnych partiach ciała oraz prostsze plecy.

stretching dynamiczny — na czym polegają zajęcia?

Dla kogo jest ten rodzaj stretchingu?

Stretching dynamiczny to zajęcia tak naprawdę dedykowane wszystkim, w tym osobom już regularnie trenującym na siłowni.

Jeżeli chodzi o seniorów, to ten rodzaj treningu jest w stanie poprawić elastyczność i gibkość stawów, rozszerzając zakres ich ruchomości. Tym samym osoby w starszym wielu mogą nie tylko zadbać o zdrowie, ale również zmniejszyć ryzyko ewentualnych kontuzji i urazów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.