Uroda

Żyletka do golenia od podstaw – czyli dlaczego warto korzystać z tradycyjnej maszynki?

Żyletki do golenia

Tradycyjne golenie za pomocą maszynki z reguły odbywa się przy użyciu jednorazowych modeli. Jest jednak bardziej ekologiczna, korzystniejsza ekonomicznie i zdrowsza alternatywa, przy której potrzebna jest jedynie wymienna żyletka do golenia. Dlaczego warto sięgnąć właśnie po nią? Sprawdź!

Klasyczna żyletka do golenia – zalety

Coraz więcej osób decyduje się zmianę pewnych elementów codziennych czynności, aby żyć bardziej świadomie i ekologicznie. Wymienna żyletka do golenia w tradycyjnej maszynce to doskonały przykład. W odróżnieniu od jednorazowych zamienników są one:

  • Ekonomiczne – w zależności od tego, jak często się golisz, oszczędność pieniędzy zauważyć można już po kilku miesiącach użytkowania.
  • Ekologiczne – plastikowe maszynki jednorazowe maja fatalny wpływ na środowisko naturalne. Wymienna żyletka do golenia pozwala zatem przyczyniać się do ochrony środowiska naturalnego.
  • Zdrowsze – jednorazowe maszynki w większości pokryte są paskiem nawilżającym, zawierającym PEGi z trującym tlenkiem etylenu. Zdecydowanie lepszym dla zdrowia rozwiązaniem są więc maszynki wielokrotnego użycia.

Jak korzystać z tradycyjnej maszynki?

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z tradycyjną maszynką, warto pamiętać o kilku zasadach. Pierwsza z nich to dobrej jakości maszynka i żyletka do golenia, która gwarantuje wygodę i bezpieczeństwo przez wiele lat użytkowania. Należy wybrać model idealnie dopasowany do potrzeb naszego ciała. Nie warto śpieszyć się podczas golenia, należy zwilżyć skórę, nałożyć na nią odpowiednią piankę lub krem, a następnie powoli przesuwać ostrzem pod właściwym kątem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *