Moda

Typy sylwetek

typy sylwetek

Gruszka, wazon, klepsydra… brzmi znajomo? Bardzo często w telewizji lub w gazetach możemy znaleźć propozycje ubioru dla konkretnych typów sylwetek. Równie często okazuje się, że podziały te, zamiast pomóc nam w dopasowaniu stroju – wprowadzają zamęt. Jakie są charakterystyczne cechy, którymi charakteryzują się poszczególne typy sylwetek?

Czym charakteryzuję się typy sylwetek?

Typów sylwetek możemy wyróżnić wiele, jednak podstawowy podział i najczęściej spotykany wyróżnia cztery rodzaje. Są to jabłko, gruszka, prostokąt i klepsydra. Jabłko, czyli figura zaokrąglona. Kobiety w tym typie mają zazwyczaj duży biust, wystający brzuszek, brak wcięcia w talii, a przy tym zgrabne i stosunkowo szczupłe nogi. Najważniejszym zadaniem jest więc wysmuklenie całej sylwetki, co nada jej większej lekkości. Kobieta w typie tzw. gruszki z pewnością dostrzeże u siebie ten kształt w wyraźnie zaokrąglonych biodrach, które są przynajmniej 5 centymetrów szersze od ramion. Wyzwaniem dla takiej figury jest przede wszystkim zrównoważenie tych dysproporcji, dzięki czemu sylwetka stanie się smuklejsza. O sylwetce w typie prostokąta mówimy, gdy obwód ramion i bioder jest mniej więcej wyrównany, czyli różnica nie przekracza 5 centymetrów. Kobiety o tej figurze powinny przede wszystkim podkreślać talię i biodra, dzięki czemu ich sylwetka nabierze bardziej kobiecych kształtów. Z kolei klepsydra jest jedną z najbardziej pożądaną sylwetką przez kobiety na całym świecie. To bez wątpienia bardzo kobieca figura z wyraźnie zaznaczoną talią, ale również w tym przypadku trzeba z rozmysłem dobierać ubrania i dodatki, aby odpowiednio podkreślić swoje walory.

typy sylwetek

Jak sprawdzić swój typ?

Najlepiej dokonać pomiarów! Stajemy w swobodnej pozycji przed lustrem w bieliźnie lub w gładkich obcisłych ubraniach. Prostujemy plecy, nie wyginamy się, nie wciągamy brzucha i nie napinamy się. Tak przygotowane rozpoczynamy pomiary – najlepiej poprosić kogoś o pomoc. Ramiona mierzymy w najszerszym ich punkcie. Ręce układamy wzdłuż ciała i mierzymy dookoła wraz z biustem. Talię mierzymy w najwęższej część – powyżej pępka. Jeśli mamy wystający brzuch to tez go mierzymy i uwzględniamy w wymiarze. Pomiar bioder rozpoczynamy ponad kością biodrową, a następnie przesuwamy go wzdłuż najszerszej części pupy. Biodra mierzymy w najszerszym miejscu pomiędzy talią, a kolanami. Zapisane pomiary pomogą Ci wpasować się w odpowiednie typy sylwetek. Więcej na ten temat znajdziesz na naszym blogu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *