Uncategorized

Czym wyróżnia się światowa marka Celine?

celine

Czy kiedykolwiek spotkałaś się z produktami marki Celine? Jeśli tak, pewnie masz świadomość o jej wysokiej pozycji na międzynarodowym rynku mody. Poznaj bliżej historię tej firmy i produkty, dzięki którym zyskała ogromne uznanie.

Historia marki Celine

Marka Celine została założona w 1945 roku przez francuską projektantkę mody Céline Vipiana wraz z jej mężem Richardem. Firma zaczynała od małego butiku przy rue Matle 52. Początkowo produkty firmy były tworzone z myślą o sportowym szyku. Wśród pierwszych kolekcji znalazły się torby, odzież sportowa dla kobiet, mokasyny i rękawiczki. W 1954 roku marka rozszerzyła swoją działalność o produkcję perfum „Vent Fou”, a w 1973 roku rozpoczęła ekspansję w miastach całego świata. Butiki pojawiły się w Monte Carlo, Beverly Hills, Genewie, Toronto, Lozannie oraz Hong Kongu. Firma nie była obojętna na działalność charytatywną, więc wpierała akcję pomocy dla amerykańskiego szpitala w Paryżu.

Flagowe produkty marki i obecna siedziba

Do największego sukcesu marki Celine należy wypromowanie płaszczy w stylu trencz, które do dzisiaj podbijają wybiegi mody i są marzeniem każdej eleganckiej kobiety. Stały się one ikoną kobiecego szyku. Ogromnym uznaniem cieszą się również perfumy „Vent Fou” oraz kolekcja akcesoriów „American Sulky”. Wysoka jakość produkcji i międzynarodowe uznanie sprawiły, że produkty firmy należą do grupy luksusowych dóbr. Obecnie marka jest własnością grupy LVMH, a jej siedziba znajduje się w hotelu Colbert de Torcy przy 16 rue Vivienne w drugiej dzielnicy Paryża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.