Dom i dodatki

Fotografia na płótnie – nastrojowa ozdoba w domu

fotografia na płótnie - kobieta malująca na płótnie

Każda z nas chce podkreślić rodzinną atmosferę w swoim domu. Prostym sposobem na to jest na przykład rodzinna fotografia umieszczona w salonie. Nie musi być to jednak konwencjonalne zdjęcie w ramce. W tym artykule opiszemy czym jest fotografia na płótnie – kreatywny sposób na zaprezentowanie wspólnych zdjęć w domowym zaciszu.

Zalety fotografii na płótnie

W domu lub w mieszkaniu zwykle wieszamy te zdjęcia, które przypominają nam o ważnych chwilach – bliskim nam osobach, wspólnie spędzonym czasie, ważnych wydarzeniach… Umieszczenie takich fotografii na płótnie podkreśla ich wyjątkowość, istotność, szczególnie jeśli umieścimy takie płótno w centralnym punkcie wnętrza. Płótno ze zdjęciem stanowi także kreatywną ozdobę, którą możemy spersonalizować pod nasze preferencje. Wysokiej jakości fotoobraz jest też odporny na zabrudzenia i łatwiejszy w pielęgnacji, niż tradycyjnie malowane obrazy.

Rodzaje fotografii na płótnie

Fotografia na płótnie

Fotografia na płótnie może być z łatwością zamówiona przez internet. Warto jednak przed zakupem wiedzieć, jakie istnieją rodzaje fotoobrazów. Możesz stworzyć kolaż rodzinnych zdjęć, albo wybrać tzw. wieloczęściowy fotoobraz, czyli dyptyk, tryptyk i poliptyk – nie musisz się ograniczać tylko do jednego zdjęcia. Istnieją różne rodzaje płótna, a każde z nich da inny efekt gotowego produktu. Płótno syntetyczne jest standardem w fotoobrazach, bawełniane o matowym wykończeniu nada fotografii nowoczesnego charakteru, a płótno satynowe nie tylko podkreśli prestiż naszego fotoobrazu, ale doda także artystycznego wykończenia. Wielkość płótna zależy od naszych upodobań i pomysłu na jego aranżację w pomieszczeniu. Duże płótno sprawdzi się na głównej ścianie wnętrza, natomiast małe płótna można umieścić na przykład na klatce schodowej w formie fantazyjnej układanki z rodzinnymi zdjęciami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.