Biżuteria Dodatki i akcesoria

Kolczyki – jak dobrać je do kształtu twarzy?

kolczyki

Jesteś jedną z tych kobiet, które kolczyki lubią wyłącznie u innych? Jeśli nie nosisz tego typu biżuterii, bo nie wiesz w jaki sposób dobrać ją do kształtu swojej twarzy, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł! Dowiesz się jak nosić je na co dzień i wyglądać pięknie.

Kształty kolczyków a kształt Twojej twarzy

Wybór odpowiedniej biżuterii wcale nie jest tak prosty, jak mogło by się wydawać. Powinna być bowiem dopasowana nie tylko do naszego gustu, ale również osobowości, stylu ubrań, które nosimy czy też kształtu twarzy i długości włosów. Inne kolczyki będą przecież pasować do krótkiej fryzury, a inne do długich pukli. Jednak głównym kryterium, jakim powinniśmy się kierować podczas ich zakupu, jest kształt naszej twarzy. Jeśli ma ona kształt owalu, masz szczęście – praktycznie każde kolczyki będą do niej pasować. Dobór kolczyków do twarzy kwadratowej powinienien skupiać się na modelach w kształcie łezek, kół, czy obręczy, które ją złagodzą. Do trójkątnej – doskonale pasować będzie biżuteria długa, wisząca, natomiast do twarzy okrągłej – wisząca, jednak bardziej bogata.

O czym jeszcze pamiętać kupując kolczyki?

Podczas zakupu kolczyków dobrze jest również zwrócić uwagę na ich odcień, który warto dobrać do tonu naszej cery. Cery chłodne, o wiele lepiej prezentować się będą w biżuterii w kolorze srebra i białego złota. Natomiast opalone i ciepłe cery mogą pozwolić sobie na żółte czy różowe złoto. Zwróć uwagę również na materiał, z którego zostały wykonane, a także rodzaj zapięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.