Uroda

Peelingi do twarzy – Jaki wybrać?

peelingi do twarzy dziewczyna

Codzienna pielęgnacja i higiena skóry twarzy jest bardzo ważna dla wielu aspektów m. in. wyglądu skóry, odpowiedniego kolorytu czy dotlenienia komórek. Aby zadbać o te czynniki powinniśmy stosować wybrane kosmetyki. Jednym z nich są peelingi do twarzy, które złuszczą martwy naskórek i wygładzą naszą skórę. Każda z nas ma inny typ cery, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedni peeling, który nie podrażni naszej skóry.

peelingi do twarzy kobiety

Spis treści

Rodzaje peelingów

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej każdy ma inny typ skóry. Może być skóra sucha, wrażliwa, naczynkowa, mieszana lub normalna. W zależności od tego jaką posiadamy powinnyśmy wybrać odpowiedni peeling do twarzy. Peeling ziarnisty będzie zdecydowanie dobry dla osób o cerze mieszanej lub normalnej. Odradza się stosowania dla cery wrażliwej i naczynkowej ze względu na grube drobinki ścieralne. Dla posiadaczek cery wrażliwej oraz suchej natomiast będzie idealny peeling enzymatyczny, który nie posiada żadnych drobinek.

Zalety z korzystania z peelingu do twarzy

Peeling do twarzy to jeden z tych kosmetyków, które powinny być w naszej kosmetyczce obowiązkowo. Za jego pomocą przeprowadzimy szybki zabieg w domu, który jest prosty i wygodny. Według zaleceń powinno się nakładać peeling do dwóch razy na tydzień w zależności od potrzeb naszej skóry. Korzystanie z tego kosmetyku przynosi wiele zalet m.in. ujędrnia i wygładza skórę, otwiera pory, poprawia krążenie komórek, wyrównuje kolory, nasza skóra staje się promienna, usuwa nadmiar sebum. To jest tylko część zalet, które niesie za sobą ten przydatny kosmetyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *