Moda

Skóra ekologiczna

skóra ekologiczna

Współcześnie coraz większą wagę przykłada się do ekologicznego wymiaru produkcji dóbr konsumenckich. Oczywiście ciężko jest całkowicie wyeliminować zanieczyszczenia przedostające się do środowiska, ale stosunkowo łatwo zrezygnować z pozyskiwania surowców od zwierząt. Dlatego wiele marek obuwniczych, galanteryjnych, czy odzieżowych, takich jak nasza, sięga po skórę ekologiczną. Czym jest ten materiał? To tworzywo syntetyczne, które do złudzenia przypomina naturalną skórę. Proces jego produkcji jest całkowicie chemiczny – tkankę poliestrową pokrywa się polichlorkiem winylu, dzięki czemu osiąga się efekt wyglądu naturalnej skóry.

Skóra ekologiczna

Skóra ekologiczna vs. skóra naturalna – jak je odróżnić?

Ilość produktów wykonanych z eko skóry cały czas rośnie. Również jej jakość jest stale lepsza i obecnie już bezbłędnie imituje ona skórę naturalną, osiągając taką samą strukturę, fason, barwę czy połysk. Jak w takim przypadku rozróżnić skórę ekologiczną od skóry naturalnej? Oczywiście najlepiej sprawdzić skład interesującego nas artykułu lub zapytać sprzedawcę. Jeżeli jednak chcesz zweryfikować rodzaj skóry samodzielnie to najłatwiej będzie odwołać się do zapachu – skóra ekologiczna posiada specyficzną woń, zdecydowanie nieprzypominającą naturalnego odpowiednika.

Zalety skóry ekologicznej

Oczywistą zaletą jest fakt, że nie jest ona pozyskiwana od zwierząt, co dla wielu osób ma bardzo duże znaczenie. Z kolei dla samych producentów warty zaznaczenia jest fakt, że proces jej produkcji jest dzięki temu tańszy, co również przekłada się na niższą cenę produktów z niej wykonanych – a to z kolei plus dla nas, jako konsumentów. Jest to bardzo znaczącą zaletą, biorąc pod uwagę fakt, że na pierwszy rzut oka skóra ekologiczna jest nieodróżnialna od skóry naturalnej. Dużym plusem ekoskóry dla jej użytkowników jest również fakt, że cechuje się ona wysokim poziomem wytrzymałości – w przeciwieństwie do skóry naturalnej, która znacznie szybciej się starzeje i wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *