Dodatki i akcesoria Moda

Saint Laurent – poznaj historię marki

Saint Laurent

Marzą Ci się ponadczasowe szpilki z czerwoną podeszwą? A może co noc śnisz o markowej torebce od Saint Laurent? Poznaj ciekawą historię tej luksusowej marki i sprawdź dlaczego po latach zmieniono jej nazwę.

Początki domu mody Ives Saint Laurent

Ives Saint Laurent to, już od lat, jeden z najbardziej rozpoznawalnych domów mody na świecie. Założony przez młodego artystę o takim samym nazwisku. Chłopiec już od najmłodszych lat przejawiał zainteresowanie modą oraz jej projektowaniem. Zauroczony młodym artystą redaktor naczelny miesięcznika Vogue, polecił go znanemu już wszystkim Christianowi Diorowi. Niedługo po spotkaniu z Diorem, młody projektant został głównym kreatorem uznanego w tym czasie domu mody. Po kilku latach świetnego zarządzania marką Dior, w 1962 roku, Yves założył swój własny dom mody, który miał stać się największym konkurentem Diora.

Rebranding marki i dalsza historia

Po wielu latach ogromnych sukcesów i odejściu jej założyciela, marka przeszła tzw. rebranding. Od 2012 roku, firma nosi nazwę Saint Laurent Paris. Z nazwy marki usunięto imię jej założyciela, natomiast dodano słowo “Paris”. W ten sposób chciano odmienić również cały wizerunek firmy. Marka obecnie kieruje bowiem swoje projekty do o wiele szerszego grona odbiorców, a stolica Francji, która jest jednocześnie światową stolicą mody – ma o tym przypominać. Logotyp stał się o wiele bardziej nowoczesny, tak jak i same projekty. Oczywiście znajdziemy w ofercie również ponadczasowe klasyki marki, jednaj dom mody stara się “iść z duchem czasu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *