Kosmetyki

Czym jest i jak używać retinol?

jak używać retinol

Jeśli potrzebujesz specyfiku, który pomoże Ci odmłodzić Twoją skórę i zadbać o stan Twojej cery, to może przydać Ci się retinol. Preparatów z tą substancją jest jednak wiele i nie każde mogą pasować od razu do naszej skóry. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak używać retinol.

Co to właściwie jest retinol?

Retinol jest to składnik pochodny witaminy A, który pomaga niwelować oznaki starzenia się naszej twarzy i trądziku, a także rozjaśnia i regeneruje naszą skórę. Substancję tą można używać samodzielnie w domu, jednak warto pamiętać, aby wcześniej dokładnie zapoznać się z zasadami korzystania z tego specyfiku. Retinol z łatwością przenika w głąb naskórka, co powoduje dość szybkie i widoczne efekty. Z pozytywnych właściwości tej substancji możemy wymienić jeszcze:

  • regulację produkcji sebum,
  • niwelowanie blizn,
  • zwiększenie elastyczności cery oraz jej gęstości,
  • rozjaśnienie przebarwień i zmiana kolorytu skóry,
  • wygładzenie i zmniejszenie widocznych zmarszczek.

Jak używać retinol?

Jeśli chcesz rozpocząć kurację tytułową substancją, warto najpierw dowiedzieć się jak używać retinol i jakie produkty wybrać. Przede wszystkim należy rozpocząć kurację retinolem od preparatu zawierającego najniższe stężenie, czyli 0,25%. Potem stopniowo można zwiększać stężenie, dochodząc do maksymalnego o wartości 1%. W innym przypadku skóra może negatywnie zareagować na tę substancję, ponieważ nie będzie do niej przyzwyczajona. A to może powodować skutki uboczne w postaci pieczenia, zaczerwienienia czy podrażnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *