Dom i dodatki

Indyjski stolik kawowy – idealny mebel do Twojego salonu

indyjski stolik kawowy

Meble z kolekcji kolonialnej cieszą się dużą popularnością, ze względu na panujące obecnie trendy modowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czym jest indyjski stolik kawowy i dlaczego właśnie on będzie nadawał się do Twojego salonu, to serdecznie zapraszam do artykułu!

Dlaczego indyjski stolik kawowy ze sklepu Meble Świata, jest interesujący?

Przede wszystkim ten indyjski stolik kawowy, to odwzorowanie pewnej kultury i historii. Inspirowany czasami kolonialnymi w Indiach został stworzony w tym właśnie kraju i importowany do Polski. Jest zrobiony z drzewa, jakim jest palisander indyjski. To, co wyróżnia ten stolik, to jego nietypowe nogi. Są powyginane w półokrągły kształt, co nadaje nietuzinkowego wyglądu i przy okazji wielkiej elegancji. Taki mebel pasuje do stylu klasycznego, kolonialnego czy historycznego.

Czym charakteryzuje się palisander indyjski?

Drewno z palisandru indyjskiego jest głównym materiałem, z którego zrobiony jest przedstawiony wyżej indyjski stolik kawowy. Jest bardzo twarde i trudne w obróbce, co powoduje, że jest też odporne na termity i biodegradację. Palisander Indyjski jako drzewo jest dla wielu osób wyjątkowe, ponieważ jego zapach przypomina różę. Kolor z kolei bardzo ciekawy, ponieważ jest to ciemny brąz, czasem z odcieniami fioletu. Uprawiane jest głównie w Indiach, Nigerii oraz Kenii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *