Uroda

Epilacja laserowa czy tradycyjne metody usuwania owłosienia?

epilacja laserowa

Istnieje wiele metod usuwania owłosienia, z których korzystamy na co dzień. Golenie maszynką lub depilatorem, wosk, elektroliza czy epilacja laserowa — zastanawiasz się, która z tych metod jest najskuteczniejsza i najtrwalsza? W dzisiejszym wpisie postaram się odpowiedzieć na to pytanie!

Co jest lepsze?

Choć tradycyjne metody usuwania owłosienia, takie jak golenie maszynką czy wosk, cieszą się zdecydowanie największą popularnością, to w ostatnim czasie coraz częściej wybierana jest także epilacja laserowa. Tradycyjne golenie wiąże się bowiem nie tylko z szybkim odrastaniem włosków, ale bardzo często niesie ryzyko podrażnień, wrastających włosów, reakcji alergicznych, przebarwień, a nawet blizn. Epilacja z użyciem lasera diodowego to innowacyjna metoda, która jest skuteczna, trwała i bezpieczna. Zabieg jest komfortowy i szybki, a my na długo możemy cieszyć się piękną, gładką skórą.

epilacja laserowa - na czym polega?

Na czym polega epilacja laserowa?

Epilacja laserowa jest wykonywana przy użyciu lasera diodowego. Emituje on wiązkę światła, która pochłaniana jest przez barwnik włosa, co w efekcie prowadzi do zniszczenia jego cebulki. Przed wykonaniem zabiegu lekarz powinien przeprowadzić z pacjentem szczegółowy wywiad, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do skorzystania z niego. Dla najlepszego rezultatu zaleca się wykonanie od 3 do 4 zabiegów, w odpowiednich odstępach, zwykle od 4 do 10 tygodni. Po zabiegu nie wolno korzystać z sauny, solarium, a także brać gorących kąpieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *